Kraków – wzmocnienie dróg także transportu

0
Posted in Bez kategorii By admin

Najważniejszym z największych przeszkód w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost liczby aut na krajowych ulicach. Dlatego główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno podjąć niemalże każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli zwiększyć wygodę mieszkańców jak również usprawni integralność infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej oraz drogi trzeba włożyć sporo środków . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami i remonty już powstałych połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.wybory samorządowe Kraków
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, ale również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo wielu zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko autem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.